Jakeš a Machů i na Šumavě třináctí

02 Kvě

Během pěti jarních víkendů absolvovala letos nově vytvořená dvojice Jakeš – Machů v rychlém sledu hned tři mistrovské podniky. Po úvodní Valašské rally vyrazili Mirek s Petrem na tratě další domácí soutěže Rallysprintu Kopná s cílem testovat jinou značku pneumatik. Nově získané zkušenosti pak zúročili o 14 dní později na Rallye Šumava.

Read more

První společné body pro Jakeše a Machů

30 Bře

Díky loňskému šestému místu Mirka Jakeše v celkovém pořadí mistrovství České republiky obdržela nově vytvořená posádka Jakeš – Machů lichotivé startovní číslo 7 v nabité konkurenci letošní Valašské rallye. Vzhledem k výkonnostní převaze vozů kategorie R5 nad technikou speciálu Škoda Fabia S2000 se sice nemohla měřit s absolutní špičkou startovního pole, i tak si ale oba užili celou soutěž a rychlou a spolehlivou jízdou si dojeli pro první společné mistrovské body.

Read more

Jakeš s Ehlovou na Bohemii: „Je třeba bojovat, i když se nedaří“

07 Čvc

Když se sejde tolik problémů, jako o minulém víkendu v Mladé Boleslavi, musí nakonec i se šestým místem panovat spokojenost. Zisk cenných bodů do tabulky mistrovství, udržení pozice v průběžném pořadí M ČR plus další najeté kilometry a získané zkušenosti s fiestou R5 – to vše patří k pozitivům, které si odváží tým okolo Mirka Jakeše a Marcely Ehlové ze 44. ročníku Rally Bohemia. A že mnozí fanoušci čekali po dvou bronzových příčkách od Mirka s Marcelou trochu víc a další boj o stupně vítězů? Zkrátka občas se to tak stane, že věcí proti se sejde za jeden závod hned několik …

Read more

Jakeš s Ehlovou odstartují i na Bohemii

03 Čvc

Ještě v cíli hustopečské rally říkal Mirek Jakeš na televizní kamery, že další díl domácího šampionátu vynechává a znovu se objeví až na domácí Barum rally. Další výborný výsledek z jihomoravské soutěže a druhý bronz v řadě za sebou však přinutil celý tým přemýšlet nad změnou plánů.  A když vše podpořili i sponzoři týmu, průběžně šestá posádka mistrovství České republiky se znovu představí při 44. ročníku Rally Bohemia, byť se start na této soutěži původně neplánoval.

Read more

Chceme být co nejblíže Pechovi, říká Jakeš

15 Čvn

Na svůj pátý start na Agrotec Rally Hustopeče se pilně připravují Mirek Jakeš i Marcela Ehlová, třetí nejrychlejší dvojice z minulého podniku mistrovství ČR v Českém Krumlově. Společně jako jedna posádka se však na jihu Moravy představí teprve poprvé, když Mirek zde vloni nestartoval a poslední účast Marcely na tomto podniku se váže k roku 2012 (6. místo s Vojtou Štajfem). „Myslím si, že moje loňská absence nebude nějakým podstatným hendikepem. Na mapy jsem se předem nedíval, ale podle názvů zkoušek to bude opět zdejší klasika. Erzety budou s drobnými změnami znovu namotané na tradičních úsecích,“ říkal Mirek ještě před středečním týmovým testem.

Read more

Krumlovský bronz pro Jakeše s Ehlovou

25 Kvě

Návrat na stupně vítězů zaznamenala smíšená posádka Mirek Jakeš – Marcela Ehlová při svém teprve druhém startu s vozem Ford Fiesta R5 týmu Orsák Rallysport. Na stupních vítězů v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem se tak znovu po roce potkala s tovární dvojící Kopecký – Dresler, rychlejší než Mirek s Marcelou byli i druzí Pech s Uhlem na další fiestě R5.

Read more