Jakeš s Ehlovou na Bohemii: „Je třeba bojovat, i když se nedaří“

07 Čvc

Když se sejde tolik problémů, jako o minulém víkendu v Mladé Boleslavi, musí nakonec i se šestým místem panovat spokojenost. Zisk cenných bodů do tabulky mistrovství, udržení pozice v průběžném pořadí M ČR plus další najeté kilometry a získané zkušenosti s fiestou R5 – to vše patří k pozitivům, které si odváží tým okolo Mirka Jakeše a Marcely Ehlové ze 44. ročníku Rally Bohemia. A že mnozí fanoušci čekali po dvou bronzových příčkách od Mirka s Marcelou trochu víc a další boj o stupně vítězů? Zkrátka občas se to tak stane, že věcí proti se sejde za jeden závod hned několik …

Read more

Jakeš s Ehlovou odstartují i na Bohemii

03 Čvc

Ještě v cíli hustopečské rally říkal Mirek Jakeš na televizní kamery, že další díl domácího šampionátu vynechává a znovu se objeví až na domácí Barum rally. Další výborný výsledek z jihomoravské soutěže a druhý bronz v řadě za sebou však přinutil celý tým přemýšlet nad změnou plánů.  A když vše podpořili i sponzoři týmu, průběžně šestá posádka mistrovství České republiky se znovu představí při 44. ročníku Rally Bohemia, byť se start na této soutěži původně neplánoval.

Read more

Chceme být co nejblíže Pechovi, říká Jakeš

15 Čvn

Na svůj pátý start na Agrotec Rally Hustopeče se pilně připravují Mirek Jakeš i Marcela Ehlová, třetí nejrychlejší dvojice z minulého podniku mistrovství ČR v Českém Krumlově. Společně jako jedna posádka se však na jihu Moravy představí teprve poprvé, když Mirek zde vloni nestartoval a poslední účast Marcely na tomto podniku se váže k roku 2012 (6. místo s Vojtou Štajfem). „Myslím si, že moje loňská absence nebude nějakým podstatným hendikepem. Na mapy jsem se předem nedíval, ale podle názvů zkoušek to bude opět zdejší klasika. Erzety budou s drobnými změnami znovu namotané na tradičních úsecích,“ říkal Mirek ještě před středečním týmovým testem.

Read more

Krumlovský bronz pro Jakeše s Ehlovou

25 Kvě

Návrat na stupně vítězů zaznamenala smíšená posádka Mirek Jakeš – Marcela Ehlová při svém teprve druhém startu s vozem Ford Fiesta R5 týmu Orsák Rallysport. Na stupních vítězů v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem se tak znovu po roce potkala s tovární dvojící Kopecký – Dresler, rychlejší než Mirek s Marcelou byli i druzí Pech s Uhlem na další fiestě R5.

Read more

Jakeš s Ehlovou před startem v Českém Krumlově

19 Kvě

Po neplánované pauze na Šumavě se vrací do hry o body v mistrovství České republiky Mirek Jakeš s Marcelou Ehlovou, posádka týmu Kimi Racing. Pro Mirka se bude jednat o jeho sedmý start na Rally Český Krumlov, premiéru zde měl před devíti roky při svém vůbec prvním závodě v rally. Ostatně ani Marcela není na jihočeské soutěži nováčkem, když při svých dosavadních čtyřech startech navigovala vždy jiného pilota (Jan Jindrle. Karel Trojan, Vojtěch Štajf a Mirek Jakeš) a letos tedy podruhé usedne vedle Mirka.

Read more

Nedokončená Valaška pro Mirka s Marcelou

28 Bře

Úvodní soutěž českého mistrovství se pro Mirka Jakeše a Marcelu Ehlovou skončila bohužel ještě před cílem první rychlostní zkoušky. Po sérii rychlých zatáček ve sjezdu k prudkému pravému odbočení se Mirek jen o zlomek sekundy opozdil na brzdách a vše se skončilo kolostřešní situací cca 700 metrů před cílem úvodní RZ.

Read more

Blíží se Valašská Rally 2017

22 Bře

Po necelých třech letech s Citroenem teď poprvé pojedeme s Fiestou R5, připravovanou týmem Orsák rallysport. Před soutěží jsme měli test u Hustopečí, kde se kdysi jezdila jedna zkouška Valašské Rally. Těžko říct, jak rychle se s autem sžijeme, stejně tak momentálně nedokážu říct, jestli odjedeme úplně celý šampionát. Zatím je jistá jen Valaška, další starty se teprve řeší.

Na Valašku se těším, i když už ji pomalu ani neberu jako domácí závod. Kromě bystřičky se jede většina zkoušek v okolí Kopřivnice a tam jsem zatím nikdy nezávodil.

Pojedu již tradičně s osvědčenou spolujezdkyní Marcelou Ehlovou.

Podařená Barum Rally

02 Zář

Třetí letošní společnou soutěží pro Mirka Jakeše a Marcelu Ehlovou se stal 46. ročník naší největší automobilové soutěže, zlínské Barum rally. Mirek do ní odstartoval již po osmé, poprvé však s vozem s atmosférickým motorem. Ostatně mezi jeho téměř sedmi desítkami startů v rally najdeme dosud jen dva s autem bez turba. Nepočítáme-li úplnou soutěžáckou premiéru s ´cé-dvojkou´ v Českém Krumlově 2008, pak jediné zkušenosti s tímto vozem byly před letošní Barum rally již téměř čtyři roky staré. „Na Vsetíně 2012 jsem jel pod Rufou právě s fabií, a přestože tehdejší sprint měl jen 70 ostrých kilometrů, určitou představu o tom, jaký bude rozdíl mezi dosavadní DS3 R5 a fabií S2000 týmu Jarka Orsáka, jsem už měl. Pochopitelně, způsob řízení vozu s atmosférickým motorem a turbomotorem je výrazně odlišný. Před soutěží jsme stihli odjet jen cca 35-40 testovacích kilometrů, proto jsme ani nijak nezasahovali do nastavení podvozku. Člověk by musel fabii poznat více, aby si ji přizpůsobil na svůj styl jízdy,“ připomenul Mirek situaci, kdy po rozchodu s týmem Gemini bylo jen velmi málo času na samotnou přípravu před soutěží.

Read more